İletişim

Merhaba, çörek otu ile ilgili herhangi bir sorunuzu öncelikle arama kutusunu kullanarak araştırınız. Daha hızlı yardım ve cevap alabilmek için lütfen yorum bırakınız.

E-posta: info@coreklen.com


54 yorum:


Mustafa
Not: İlk 25 yorum önceki iletişim sayfasından aktarılmıştır.
26.1.15
Adsız
çörek otu yağını deriye uygularsak tüylenme yapar mı?
26.1.15
Mustafa
Çörek otunun özellikle tüy çıkarıcı etkisi yok bildiğim kadarıyla. Ancak mevcut tüyler belki daha iyi besleneceği için daha da büyüyebilir. Ancak böyle bir şey olursa ki bu sadece bir ihtimal çörek otu bırakıldığında eski haline döner diye düşünüyorum.
26.1.15
İsmail Buğra Bölükbaşı
Öncelikle Selamın aleyküm.
Sayfayı internette çörek otu yağının faydalarını araştırırken buldum.
Öncelikle sayfayı gezdim ve gerekli bilgiyi edindiğimi düşünüyorum. Fakat yinede tüm bende olan belirtileri yazarak yorumunuzu merak ettiğim için yazıyorum.
1)Endoskopi sonucunda midemde reflü ve helicobacter pylori denen bakteri çıktı. Sürekli yemek borumda yanma hissi ve ağza ekşi su gelme gibi sorunlarım var.
2)Safra kesem taşlarla doluymuş. (ultrasonografi sonucunda radyoloji uzmanı tespit etti.)
3)Bağırsak sorunlarım var. Sürekli kabızlık sorunu çekiyorum.

Şunu sormak istiyorum.
Taşları harekete geçirebilme ihtimali olabilir gibisinden bişey okudum sayfada.
Bu sorunlarım varken çörek otunu nasıl kullanayım. Ne süre kullanayım? Ne gibi bi sorunla karşılaşırsam çörekotu kullanma yöntemimi değiştireyim.
Doktor safra kesesini alalım dedi.
Ve diğer mide rahatsızlıklarım için bir sürü ilaç yazdı. Bende önce çörekotunu denemek istedim. Bu zaman kadar ilaç kullandımda noldu ki sanki. Cevabınızı bekliyorum. ( Biraz uzun oldu kusura bakmayın. 4 senenin içine giriyorum. 4 senedir bu sorunlar var birikti baya. )
26.1.15
Mustafa
Merhaba İsmail,

Bahsettiğiniz bakteri türü üzerinde çörek otunun anti bakteriyel etki gösterdiği deneylerle gösterilmiştir.

Safra kesesi taşlarına gelince çörek otu safra kesesinden kanala taş düşmesine neden olabilir diye düşünüyorum. Bu benim kendi düşüncem. Çünkü çörek otu düzenli olarak kullanılmaya başlandığında iç kaslar organ kasları hafiften kasılmaya başlar bu kasılma hareketi de onların temizlenmesine yardımcı olur.

Ancak çörek otu kullanmasanızda kanala taş düşebilir buda bir gerçek. Bunun üzerinde durmamın sebebi taşın büyüklüğünde göre şiddetli ağrılara neden olabilir eğer kanal tıkanırsa doktorunuzun dediği gibi safra kesenizin alınmasıda gerekebilir.

Ancak düzenli olarak kullandığınızda vücudunuz gittikçe eski sağlığına kavuşacağı için artık taş üretimi de durabilir. Bununda mümkün olacağını bilmenizi isterim.

Bana soracak olursanız çörek otunu denemeyin; bir ömür boyu kullanın.

En az 6 ay her gün çiğneyerek veya mutlaka hergün öğüterek yemekten yarım saat önce veya yemekten 1-2 saat sonra tüketin.

Birde günlük 1 ceviz içi tüketmenizi öneririm. Cevizde bulunan gümüş iyonu bakterilerin hiç sevmedikleri ve bir türlü direnç geliştiremedikleri bir madde. Antibiyotiklerden kat kat daha etkili. Bakteri gümüş iyonuna temas ettikten 6 saniye içerisinde yok olmaktadır.

Geçmiş olsun dileklerimle, Allah'a emanet olun.
26.1.15
Adsız
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Doktoruma danışıp kullanmaya başlıyorum inşallah. yumuşaması için soğuk suda bir süre bekleteyim mi ? Bir de size ne gibi faydaları oldu deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
26.1.15
Adsız
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Doktoruma danışıp kullanmaya başlıyorum inşallah. yumuşaması için soğuk suda bir süre bekleteyim mi ? Bir de size ne gibi faydaları oldu deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Buğra
26.1.15
Mustafa
Çiğneyerek kullanacaksanız yumuşaması için bekletebilirsiniz evet.

Deneyimlerime gelince, 10 yıldır günde 1 pakete yakın sigara içerim, 15 - 20 bardak çay, işim bilgisayar başında oturarak işimden arta kalan zamanın büyük bir kısmı yine bilgisayar başında oturarak geçer.

Spor yapmam, beslenmeme dikkat ettiğim söylenemez, acayip stresli ve sıkıntılı bir yaşam sürmeme rağmen "hamdolsun, şükrolsun" hastaneye gitmekten başka çare bırakmayacak bir hastalığa yakalanmadım elhamdülillah.

Ve bunu, 5 - 6 yıldır ara sıra aralıklar vermeme rağmen düzenli olarak çörek otu kullanmama borçluyum diyebilirim. Çünkü kendime faydalı tek yaptığım şey bu.
26.1.15
Adsız
ben yaklaşık 1 haftadır çörek otu kullanıyorum ama öğütülmüş olarak almama mı tavsiye ettiler ben de aktara gittim öğütül müş çörek otu aldım yazılarda kesinlikle zararlı olduğu söyleniyor kafam karıştı şimdi nasıl kullanıcam ve na kadar süre kullanmam gerekiyor teşekkürler
26.1.15
Mustafa
Günlük olarak tüketeceğiniz miktarı günlük olarak öğütün veya çiğneyerek tüketin ve buna en az 6 ay devam edin.
26.1.15
Adsız
Benim sorum benim sol yumurtaligimda kist bulundu ve ben corek otu yagini kullanmak istiyorum, bu durrumda dozunu nasil ve nasil sekil kullanabilirim?
26.1.15
Adsız
Merhaba
Benim uzun zamandir sedef hastaligim var. Bu hastaliktan kurtumak istiyorum. Bunun icin corek tohumlarin kullanmak istiyorum. Degisik sitelerde arastiridm bazilari memnun bazilari memnun degil corek otundan. Acaba corek otun kullanarak sedef hastaligindan iyilesen oldumu sitenizde?
Ben yagi bedenime surmeyi ve tohumlari yemeye dusunuyom.
Bunlarin tam nasil yapmam gerektigini soylermisiniz.
Tesekkur ederim
Allah acil sifalar versin sifa arayanalara... Amin
26.1.15
Mustafa
Merhaba,

Çörek otunun en etkin kullanım ve bizimde sıklıkla tavsiye ettiğimiz şekli tohumunu çiğneyerek tüketmektir.

Sizde günlük 2 gram çörek otunu çiğneyerek tüketin ve buna en az 6 ay devam edin. Yağını sürerek kullanmayın. Sedef hastalığı ile ilgili önceden gelen sorulara ve yanıtlarına arama kutusunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Dualarınıza bende amin diyorum. Geçmiş olsun dileklerimle..
26.1.15
Adsız
Mustafa abi, ayrica corek tohumlarin gunde 2 kez ac karna mi yoksa tok krana mi icmem lazim?
Arasinda fark var mi? etkisinde ?
tesekkur edrim
26.1.15
Mustafa
Aç karnına tüketirsen daha iyi olur. Başka yiyeceklerle etkilenmemiş ve daha iyi sindirmiş olursun. Aç karnına tüketemezsen yemeklerden 2 saat kadar sonra tüketmeyi dene.
26.1.15
Adsız
ÇÖREK OTUNUN GÜZEL VE GÖRÜNÜR YANINDAN BAHSEDİYORSUNUZ OYSA Kİ ÇÖREK OTUNU YÜKSEK TANSİYONLU HASTALAR KESİNLİKLE KULLANMASIN ÇÜNKÜ TANSİYONO YÜKSELTİYOR ,MİDE RAHATSIZLIĞI OLANLAR KESİNLİKLE KULLANMASIN ,ÖZELLİKLE REFLÜ OLANLAR MİDE KAPAĞINI AÇIYOR BİLİP BİLMEYENLER HEMEN ÇÖREK OTUNU DERMAN DEYİP SALDIRMASINLAR SONRA HAYATLARI ZEHİR EDER.
26.1.15
Mustafa
Bununla ilgili bir kaynak, bir çalışma veya kesin bir bilgi gösterebilir misiniz?
26.1.15
Adsız
Selam, gerçek çörek otu ışınlanmamış (radyasyon görmemiş) olanıdır. Fakat ışınlanmamış çörek otu bulmak ne yazık ki zor. Baharat üreten firmalar, marifetmiş gibi ışınlama işleminden geçirerek üretim yapıyorlar. Oysa üniversite laboratuvar ortamında yapılan araştırmalarda ışınlanmış gıdaları yiyen canlıların çoğunun öldüğü tespit edilmiş. Maalesef bu bilgilerden yoksun üreticiler üründe aflatoksin oluşmasın diye kanserojen etkisi kanıtlanan ışınlamayı baharatlara uyguluyorlar. Işınlanarak üretilen baharatlar, çaylar ve hazır çorbalar zehre dönüşüyor, toksik etki yapıyor. Bu ürünleri tüketenleri yavaş yavaş öldürüyor.

Dr. Kemal Sümbül'ün Sızıntı'da yer alan bir yazısında şu tarz idadeler yer almakta: "Işınlamanın, canlıların üreme sistemlerinde sorunlara neden olduğu ve memelilerde kanser oluşturma riskini artırdığı ifade edilmektedir. Ayrıca ışınlama neticesi bilhassa yağlı gıdalarda toksik maddelerin meydana gelmesi de iddialar arasındadır. Bunlar 2-alkilsiklobütanon grubu bileşiklerdir. Bunlar ışınlanmamış gıdalarda yoktur. Bu bileşiklerin ışınlama sonucu meydana geldiği belirtilmektedir. Bu maddelerin insan ve fare hücrelerinin yapısında ve genlerinde hasara yol açtığı belirtilmektedir."

Ayrıca genetik ve biyomühendislik çalışmaları olan Doktor Ergün Şakalar'ın yaptığı araştırma bu yıl (Mayıs 2013) gazelerde yer aldı. haberle ilgili bağlantı aşağıdadır. Okuyabilirsiniz:
http://saglik.bugun.com.tr/rafta-bekleyen-buyuk-tehlike-haberi/638370

Bu haberden bir alıntı: "Fatih Üniversitesinden bilim insanları bazı gıdaların raf ömrünü uzatmak için kullanılan ışınlama teknolojisini araştırdı. Işınlanmış gıdaları yiyen hayvanların DNA'ları ve üreme sistemleri zarar gördü ardından birçoğu öldü."

Durum korkunç. Ama birçok kişi bunun farkında değil. Sadece baharatlar da ışınlanmıyor. 1999'dan beri ışınlananların listesini görmek isterseniz: http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/mev/mev_yon/yt_isinlama_yonetmeligi.pdf

Şifa kaynağı olan çörek otu, diğer baharatlar gibi radyasyona maruz bırakılarak zararlı bir maddeye dönüşmekte. Sadece çörek otu da değil. Hemen her baharat, ne yazık ki bu işlemden geçirilmekte. Bu işlemin arkasındaysa gıda bakanlığı var. Bakanlık, aflatoksin (bir çeşit mantar zehri), böceklenme ve mikroorganizma oluşmasın, ürünlerin raf ömrü uzasın diye belli limitler dahilinde bu işlemi uygulatıyor. Olan da tüketiciye oluyor. Bu konuda bakanlığın, kaş apayım derken göz çıkardığının farkında olmadığı ortada. Mikroorganizmalar, mantarlar özellikle yüzde 15 bağıl nemli ortamlarda oluşur. Ürün, ambalajlama yapılan yerde temizliğe çok dikkat edilirse ve kuru bir ortam oluşturulursa aflatoksin büyük ölçüde önlenebilir. Yani ışınlama şart değil. Küfleri, mantarları, mikroorganizmaları önleyecek zararsız yöntemler geliştirilebilir. Işınlama kolaycılığından kaçınılmalı. İnsan sağlığını tehdit etmeyen teknikler geliştirilmeli. Biz tüketiciler ne yapmalıyız, derseniz, şunlar uygulanabilir: Yetkililere ışınlamanın zararlı bir yöntem olduğunu, araştırmalar ve deneyler ışığında anlatmak gerekli. Bu konuda yetkililerin duyarlı olması sağlanırsa bu yanlış işlemden vazgeçilebilir. Bu uzun sürebilir. Mesela, DDT'yi icat edene Nobel verilmişti. Fakat DDT'nin tarımda zararlı bir madde olduğu, DDT'nin icadından otuz bir yıl sonra anlaşıldı. Bu örnek, şu durumun daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır: "Gıda bakanlığının bu yanlış işlemden vazgeçmesi yıllar alabilir." Bu süre zarfında marketlerde satılan ambalajlı çörek otlarını alarak değil, memleketinizin tarlalarından, pazarlarından getirterek tüketebilirsiniz. Ya da eczaneden çörek otu yağını alabilirsiniz. Eczaneden alınız, çünkü aktarlarda satılan çörek otu yağlarının üretiminde gerekli hassasiyet gösterilmeyebiliyor. Özetlemek gerekirse bakanlığa yazı yazın, çörek otunu memleketten alın. Yağını ise eczaneden alın. Not: Memleketten getirtecekseniz yeni mahsul olmasına dikkat ediniz. Saygılarla...
26.1.15
Adsız
Büyük marketlerden sakın çörek otu almayınız. Marketlerdeki baharatlar ışınlanmıştır. Baharatlardaki ışınlamayı ambalajın üzerindeki ışınlanmıştır yazısı ve ambleminden anlayabilirsiniz. Işınlama radyasyon verme demektir. Laboratuvarda yapılan çalışmada ışınlanan baharatlarda yüzde bir oranında bile sağlam DNA kalmadığı tespit edildi. Bu kansere davetiye demektir. Işınlanmış gıdaları yiyenlerde üreme sistemi bozulabilmektedır. Bu çalışma yenidir. 2013 yılında yapılmıştır. Çörek otu da baharat kategorisinde olduğu için ışınlanmaktadır. En çok ışınlama baharatlarda yapılmaktadır. Tekrar söylemek gerekirse: En çok ışınlama baharatlarda yapılmaktadır. Taze meyve ve sebzeler de dahil olmak üzere ne yazık ki ışınlanmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına kendilerini bu yanlış işlemden vazgeçirici yazı yazınız. Bakanlık ışınlama yanlışından dönünceye kadar organik çörek otu alınız. Selamlar...
26.1.15
Adsız
Selamunaleykum, cörek otunu yag olarak tüketmek de faydali midir? Hangi tüketim sekli en faydalisidir?
26.1.15
Mustafa
Faydası olur evet. Ancak herhangi bir fayda göremezseniz başka bir marka yağ kullanın (saf olmayabilir). Tohumunu kullanmak en faydalı şekli diye düşünüyorum ve sıklıkla bunu tavsiye ediyorum.
26.1.15
Adsız
Gastritin iyilesmedi icin ne kadar süre kullanmali?
26.1.15
Mustafa
Bunun için kesin bir şey söyleyemem ama faydalı etkilerinin görülebilmesi için en az 2 ay kullanmalısınız. Ama ben yinede 6 ay kullanmanızı öneririm.
26.1.15
nevzat akın d.
Selamın Aleykum. Ben akın . 23 yaşındayım.Sizden Allah razı olsun. 3 4 sorum var. 1cisorum: İki dizimde Kireçlenme var çörek otu, kireçlenmeyi durdurur mu veya geçiriyormu kesin tedavi ediyormu bir iyiliği var mı kireçlenme için kullananlar yorumları nasıl lütfen cevap ?
2 sorum : reflüm var nasıl kullanabilirim. 3 sorum. Babamda eklem romatizması var geçirir mi bu hastalığı ? 4 sorum.: ölene kadar sürekli çörek otu yesem her gün bir tatlı kaşığı bir zararı olur mu ? bu sorunun cevabını hem buraya yazarak başka insanlar görsün hemde nevzat_akin1@hotmail.com adresine atarmısınız. birde bu adresi fece yazarak beni eklermisiniz. çok teşekkür ederim.
26.1.15
Mustafa
Aleykümselam Nevzat,

Çörek otunun kemikler üzerine olan etkileri şu şekilde:

Femoral bozuklukluğu olan hayvan modellerinde çörek otunun etkin bileşeni olan TQ’nun kemik iyileşmesindeki etkilerinin değerlendirildiği çalışma sonuçları, TQ’nun önemli yaşamsal ve reprodüktif organlarda belirgin bir yan etkisi olmaksızın kemik iyileşmesini arttırdığını göstermiştir (Kirui ve ark 2004). Budancamanak ve ark (2006) deneysel artritis üzerinde TQ ve Metotreksat’ın (MTX) koruyucu etkisinin araştırıldığı çalışma sonucuna göre, MTX’e benzer olarak TQ’nun romatoid artritin tedavisi için faydalı olabileceğini göstermiştir.

Yani düzenli olarak kullanmanızda fayda var. Günlük 2 gram çiğneyerek sizde babanızda. Reflü içinde aynı şekilde 2 gram çiğnemenin faydası olur. Çörek otu tüketirken reflü şikayetleriniz artarsa 2 gram çörek otunu tek seferde değilde günlük 10 parçaya bölerek veya yanınıza alarak çekirdek yer gibi yavaş yavaş tüketin. Geçmiş olsun dileklerimle..
26.1.15
Adsız
1 kg bala, 200 gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. Bir kaba konur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir.geceli gündüzlümü dışarıda kalacak...birde havalar sıcak dışarıda 3 gün kalması sıkıntı olurmu
8.6.15
Mustafa
Bu eski bir tariftir ve günümüze gelen bilgi de bu şekilde. Neden ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilmesi hakkında da bilgi sahibi değiliz. Çörek otu ve bal kolay kolay bozulmaz. Ancak güneş görüp ısısının yükselmemesi gerekli. Gündüz gölge bir yerde gecede açık havada bekletebilirsiniz. Ancak daha kısa süreler için yapmanızı öneririm. 250 gr. bala 50 gr. çörek otu mesela. bitince tekrar yaparsınız.
8.6.15
Adsız
Anladım...gayet açıklayıcı olmuş teşekkürler...esas kullanma amacımız; 6.5 yaşında kızımın akciğerlerde enfeksiyon çıktı doktor iğne verdi kullandık iyi geldi fakat tekrarlamaması için düzenli kullanmaya karar verdik...birde eşim zayıflamak için aç karnına günde 2 gr öğütüp yiyor...bende koruyucu niyetiyle hergün 2 gram çiğniyorum...faydalı bir site olmuş...emeğinize sağlık
9.6.15
Adsız
Mustafa...bu macunu balın kendi kavanozunda hazırlasak...ağzınıda sıkı kapasak ve 3 gün bekletsek olur herhalde değilmi?
9.6.15
Mustafa
Olur evet.
9.6.15
Adsız
Mustafa sana 2 sorum olacak;

1-Mustafa bu macunu yaptım...400 gr süzme bala 80 gr çörek otunu öğütür öğütmez ilave edip karıştırdım ve 3 gün 3 gece bekledi...benim çocuk 6,5 yaşında...hergün bir tatlı kaşığı veriyorum uygundur değilmi?

14.7.15
Mustafa
Dolu 1 çay kaşığı ile başlayın faydasını göremezseniz 1 tatlı kaşığına çıkarsınız.
15.7.15
Adsız
2-Geçen ay x markalı bir çörek otu aldım şamdan ithal edilmiştir yazıyodu arkasında ve çok acımsı geldi bana...bu şekilde tükettik...bu ay farklı bir marka çörek otu aldım türkiye menşeli fakat tadı çok hafif geldi diğerine göre...hangisi makbuldür acaba?
14.7.15
Mustafa
Bunun kesin bir şey söyleyebilmek için yağın analiz edilmesi gerekli.
15.7.15
Mustafa
Türkiye'de ismi bilinen ve güvenilen bir firmadan temin etmenizi tavsiye ederim.
15.7.15
Adsız
internetten ulastigim bilgi dogrultusunda kavrulmus Corek otunun faydasi olmiyacagi sadece tazesinin fayda vrecegi bilgisine ulastim...manketlerde küçük paketlerde satılanlar kavrulmuşmu yoksa çiğmi...bilgi verirseniz sevinirm
14.7.15
Mustafa
Kavrulmuş çörek otunun faydası azalsa da tam olarak faydasının ortadan kalktığı söylenemez. Yarı yarıya azalabilir. Tabi kupkuru yanacak şekilde, pide üzerindeki gibi kavrulmadıysa. Firmalar çörek otunu kavurma ve ışınlama şeklinde işlemlerden geçirebiliyorlar uzun süre bozulmadan durabilmesi için.

8-10 tane çörek otunu katladığınız beyaz bir kağıdın arasına koyun ve havan türü bir şey ile ezin. Eğer kağıda yağ çıkıyorsa kullanabilirsiniz ve çeşitli derecede faydasını görürsünüz.
15.7.15
Adsız
Mustafa verdiğin bilgiler için teşekkürler...birde mustafa sana özelden mesaj atma imkanımız yokmu?
17.7.15
Adsız
MUSTAFA MACUNUN ÜSTÜ BEYAZLAMIŞ GİBİ GELDİ BANA...KARIŞTIRINCA GİTTİ...BİR SIKINTI YOK DEĞİLMİ
20.11.15
Mustafa
Uzun süre beklemediyse yeni yaptıysanız karıştırdığınız zaman balın içine giren hava küçük kabarcıkları yukarı çıkar ve patlamazsa böyle bir görüntüye neden olabilir.
20.11.15
abdurrahman kaynak
selamın aleykum çörek otu yağı aldım kokusu rengi vs düzgün ancak dibinde tortu var bir sıkıntı olurmu?
26.11.15
Mustafa
Aleykümselam Abdurrahman,

Son kullanma tarihi geçmediyse olacağını zannetmiyorum. Mümkün olduğunca üretim tarihine yakın olanını temin etmeye çalışın.
26.11.15
abdurrahman kaynak
Kullanımı için tatlı kaşığıylamı alim çay kaşığıylamı tatlı diyenler varda ve buz dolabında durması uygunmudur yardımınız için ALLAH razı olsun
27.11.15
Mustafa
Kaliteli saf bir çörek otu yağı ise bir çay kaşığı yeterli ve buzdolabında saklayabilirsiniz.
27.11.15
Adsız
MUSTAFA KARDEŞİM...HAZİRANDAN BU YANA 6 AYDIR KENDİM GÜNDE 2 GR ÇİĞNEYEREK YUTTUM...7 YAŞINDAKİ KIZIMDA HERGÜN BİR TATLI KAŞIĞI MACUNUNU TÜKETTİK...BİZ KORUYUCU OLMASI AÇISINDAN TÜKETTİM VE ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN GRUP NEZLE TÜRÜ HASTALIKLARA YAKALANMADIK...EVDE EŞİM KAÇ KERE GRİP VE NEZLE OLDU FAKAT BİZ ÇOK ETKİLENMEDİK...KIZIMIN BURUN AKINTISI VE BRONŞLARDA Kİ SIKINTISI ALLAHIN İZNİYLE GEÇTİ...ŞİMDİ BUNDAN SONRA 6 AY DOLDUĞU İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİZ...GÜNLÜK DOZDA AYNEN KULLANALIMMI YOKSA FARKLI BİR YOLMU İZLEYELİM???
5.12.15
Mustafa
2-3 ay ara verip tekrarlayabilirsiniz. Şifa bulduğunuza sevindim.
5.12.15
Adsız
PEKİ BİR ÇAY KAŞIĞI BALLI MACUNU HER GÜN KORUYUCU OLARAK 7 YAŞINDAKİ KIZIMA VERSEM VEYA GÜN AŞIRI VERSEM OLURMU?
6.12.15
Mustafa
Kızınızın koruyucu olarak düzenli olarak tüketmesine pek gerek olduğunu düşünmüyorum.
7.12.15
Adsız
Mustafa o zaman ben ve kızım 2 ay ara verip tekrar başlarsak bir sıkıntı olmaz değilmi?
8.12.15
Mustafa
Olmaz
9.12.15
Adsız
Benim Hastalığım Sık idrara çıkmak yapılan tetkiklerde hiç bir sorun bulunmadı emar idrar kültürü kantesti aktif mesane tanısı konuldu mesane kasılıyor ve idrara çıkma isteği oluşuyor mesane dolmadan faydası olur mu buna yani mesane idrar biraz birkiyor ve tuvalete gitme ihtiyacı oluyor mesane sinyal yolluyor beyine faydası olurmu yaklaşık 1 saatte bir kasılma oluyor erkeğim yaş 21
15.7.16
Onur Çekiç
Benim Hastalığım Sık idrara çıkmak yapılan tetkiklerde hiç bir sorun bulunmadı emar idrar kültürü kantesti aktif mesane tanısı konuldu mesane kasılıyor ve idrara çıkma isteği oluşuyor mesane dolmadan faydası olur mu buna yani mesane idrar biraz birkiyor ve tuvalete gitme ihtiyacı oluyor mesane sinyal yolluyor beyine faydası olurmu yaklaşık 1 saatte bir kasılma oluyor erkeğim yaş 21

31.7.16
Gül
Selamün aleyküm
Ben Beslenme ve Diyetetik bölümü son sınıf öğrencisiyim bitirme projesi olarak çörek otunun sağlık üzerine etkisi hakkında derleme hazırlamak istiyorum ancak ingilizcem iyi olmamasına rağmen bir çok yabancı makaleye ulaşmam gerekiyor, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Hayırlı günler...
8.8.17
Mustafa
Aleykümselam Gül,

Bu konudaki araştırmaları genellikle şu siteden incelerim. Bu sitedeki çörek otu aramasıyla birlikte adres şu:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=nigella+sativa

Ayrıca google üzerinden altta paylaşacağım cümlenin tamamını aratırsan yerli yabancı çörek otu ile ilgili araştırmalara da ulaşabilirsin.

nigella sativa filetype:pdf

Umarım işine yarar.
8.8.17

Yorum Gönder ›››


Lütfen soru sormadan önce, sorunuzu öncelikle arama kutusunu kullanarak araştırınız.